Duże obrazy do salonu – w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

person Opublikowany przez: Mateusz Pająk list w: Nasza Praca dnia : comment Komentarze: 0 favorite wyświetlono: 187

Od pewnego czasu tworzysz wymarzoną aranżację swojego salonu i powoli zaczynasz zastanawiać się nad doborem dodatków? A może czujesz, że w Twoim salonie przyda się zupełnie nowy, mocny akcent, który odświeży wnętrze? Ogromną popularnością cieszą się duże obrazy do salonu. Sprawdź, jak wybrać i w jaki sposób odpowiednio wyeksponować taki obraz!

Czy duże obrazy do salonu to dobry wybór?

Tak naprawdę nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dobór dodatków – w szczególności tak charakterystycznych, jak obrazy – powinien być uzależniony od kilku czynników. Istotne jest przede wszystkim to, w jakim stylu urządzone jest dane wnętrze i jakie ma rozmiary.  Doświadczeni projektanci wnętrz niejednokrotnie twierdzą, że w niektórych przypadkach ściana aż prosi o to, aby powiesić na niej obraz. I nic w tym dziwnego – jeśli w ogromnym salonie znajduje się pusta ściana, warto rozważyć umieszczenie na niej dużego obrazu. Dzięki temu wnętrze stanie się nie tylko bardziej przytulne, ale też intrygujące!  Duże obrazy do salonu sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Istotne jest to, aby kolorystyka obrazu oraz to, co się na nim znajduje, harmonijnie komponowało się z całą aranżacją. Jeśli od pewnego czasu czujesz, że ściana Twojego salonu powinna zostać ozdobiona, duży obraz może okazać się strzałem w dziesiątkę! 

Jak wybrać duży obraz do salonu?

Wybierając duży obraz do salonu, musisz zwrócić uwagę na kilka elementów. Dzięki temu zyskasz pewność, że obraz rzeczywiście stanie się niebanalną ozdobą wnętrza i zagości w nim na długi czas. Co jest szczególnie istotne podczas wyboru dużego obrazu do salonu?

  • zadbaj o to, aby obraz był dopasowany do wnętrza pod względem rozmiaru – im większy jest Twój salon, tym większych rozmiarów obraz możesz wybrać. Pamiętaj jednak, że w mniejszych przestrzeniach zbyt duży obraz może być nieco przytłaczający, dlatego należy mieć to na uwadze, 
  • w przypadku dużych obrazów do salonu istotna jest ich kolorystyka – jeśli wnętrze jest bardzo stonowane, możesz wybrać obraz w spokojnych kolorach. W ten sposób cała aranżacja będzie harmonijna. A może masz ochotę na coś odważniejszego? Jeśli tak, to możesz postawić na obraz kolorowy, również na taki, którego barwy są bardzo intensywne, 
  • zadbaj o dobre towarzystwo dla Twojego obrazu – zbyt duża ilość elementów może sprawić, że zejdzie on na drugi plan!
  • przy okazji możesz także zadbać o ciekawe oświetlenie, tak by obraz był dobrze, ale nienachalnie wyeksponowany. Czasem wystarczy niewielka lampka lub odpowiednio umieszczone oświetlenie LED, dzięki któremu obraz będzie dobrze widoczny. A z pewnością zależy Ci na tym, aby stanowił on niebanalną ozdobę o każdej porze dnia i nocy,
  • eksperymentuj z tym, na jakiej wysokości ma być zawieszony obraz. Nie może znajdować się zbyt niski, ale też nie za wysoko. Optymalnie będzie, jeśli będzie znajdował się na wysokości wzroku. Pozwól sobie na eksperymenty, bo czasem małe przesunięcie obrazu może dać spektakularny efekt.

Jak widzisz, nie tylko dobór dużego obrazu do salonu ma znaczenie. Istotne jest także to, w jaki sposób go wyeksponujesz. Dobry dobór miejsca czy delikatne oświetlenie z pewnością pozwolą Ci osiągnąć efekt, jakiego oczekujesz! 

GaleriaKlasyki.pl – duże obrazy dla salonu dla każdego

W Galerii Klasyki znajdziesz duże obrazy do salonu, spośród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W ofercie dostępne są reprodukcje najbardziej znanych dzieł, a także nieco mniej popularnych obrazów. Nie wiesz, jaki obraz do salonu wybrać? Możesz postawić na klasykę lub wybrać obraz, który stanie się zaskakującym elementem aranżacji. Poznaj Galerię Klasyki, a z pewnością znajdziesz obraz, który skradnie Twoje serce – i już niebawem ozdobi ścianę Twojego salonu!

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konra