Pejzaż z kamiennym mostem - Rembrandt

Pejzaż z kamiennym mostem - Rembrandt

Reprodukcja obrazu:

"Pejzaż z kamiennym mostem"

Autor: Rembrandt

Opis oryginału:
obraz namalowany w 1637 roku
wymiary oryginału: 29,5 x 42,5 cm
medium oryginału: olej na płycie dębowej

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000430
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Pejzaż z kamiennym mostem" - Rembrandt

Jest jednym z sześciu pejzaży olejnych namalowanych przez Rembrandta.
Rembrandt stosunkowo rzadko sięgał po tego typu rodzaj malarstwa mimo wielkiej popularności wśród mieszkańców Niderlandów. Pejzaże stanowiły około jedną dziesiątą całego dorobku malarza. Wielu współczesnych mu mistrzów specjalizowało się w ściśle określonej tematyce: Jacob van Ruisdael, Willem van de Velde, Jan van de Cappelle w tematyce pejzaży morskich; Hendrick Avercamp, Aert van der Neer w tematyce pejzaży zimowych. Rembrandt posiadał w swojej kolekcji wiele pejzaży autorstwa wcześniejszych mistrzów, na których się wzorował m.in. Pietera Lastmana czy Jana Porcellisa a głównie Herculesa Seghersa, którego posiadał osiem płócien. Pejzaże Rembrandta noszą ślady dwóch ówcześnie popularnych kierunków: romantyzmu Seghersa widocznego w jego olejach i realizmu charakterystycznego dla holenderskich malarzy, obecnego na rysunkach i grawiurach. Indywidualnym wyróżnikiem Rembrandta są ludzkie postacie, które zawsze uzupełniają jego kompozycję krajobrazowe.
Obraz został namalowany w technice sprezzatura, charakteryzującą się swobodnym prowadzeniem pędzla. Obrazy takie powinny być oglądane z pewnej odległości. Różnymi szerokimi maźnięciami zostały namalowane chmury burzowe, woda, nasyp mostu. Oddalone drzewa, budynki i sylwetka pochylonego chłopa zostały namalowane z kolei bardzo precyzyjnie. Grupa drzew wraz z tym najwyższym, oświetlona jest blaskiem zachodzącego słońca. Efekt świetlny sprawia wrażenie ruchu chmur w prawą stronę. Wyjątek stanowi chmura płynąca w przeciwną stronę, wypełniająca pozostałą część nieba. Połączenie dwóch technik, rozjaśnienie wysokiego drzewa i ruch chmur, sprawia wrażenie nadchodzącej burzy.

źr. wikipedia

 

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.


 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo co daje gwarancję sprężystości i trwałości.

  

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m²

 

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

000430

Opis

Wymiary oryginału:
29,5 x 42,5 cm
Medium oryginału:
olej na płycie dębowej
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra