Amor Zwycięski - Caravaggio

Amor Zwycięski - Caravaggio

Reprodukcja obrazu:

"Amor Zwycięski"

Autor: Caravaggio

Opis oryginału:
obraz namalowany w latach 1602-1603
wymiary oryginału: 154 × 110 cm
medium oryginału: olej na płótnie

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000269
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Amor Zwycięski" - Caravaggio

 Amor Zwycięski – obraz olejny włoskiego artysty barokowego Caravaggia.

Dzieło powstało na zamówienie markiza Vincenza Giustinianiego (1564-1637) do jego rzymskiego pałacu, gdzie istniała największa kolekcja w ówczesnym Rzymie. Markiz był nie tylko mecenasem artystów, ale i intelektualistą, autorem pism o malarstwie i innych sztukach. Obraz miał być alegorią zwycięstwa nad jego zamiłowaniami intelektualnymi i nad przemijalnością życia. Tym samym był ilustracją dla słów z poematu Wergiliusza Eclogues X.69: Omnia vincit amor et nos cedamus amori (Miłość wszystko zwycięża i my ulegnijmy miłości).
Według innych interpretacji akt miał być również aluzją do dzieła Michała Anioła widocznego na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej. Waźbiński uważa Amora za wcielenie Cnoty oraz mistrza i władcy wszystkich sztuk; chłopiec nie depcze atrybutów, lecz panuje nad nimi. Tym samym obraz ma przekazać widzowi, iż miłość jest siłą potrzebną do osiągnięcia mistrzostwa we wszystkim[1]

Płótno jest jedynym świeckim dziełem Caravaggia z okresu rzymskiego. Przedstawia Amora ze skrzydłami anioła, w skręcie tułowia z dwoma strzałami w dłoni - jedną ze złotym a drugą z ołowianym grotem. Pod jego stopami znajdują się liczne atrybuty, które pozwalają interpretować działo jako zwycięstwo Miłości nad artystami, politykami, uczonymi i wojskowymi. Chłopiec jest zupełnie nagi, pełen wigoru i humoru. Erotyzm postaci nie kojarzy się z rzymskim Amorem, przez co obraz ma ambiwalentny wyraz. Z lewej strony pada na postać światło, które wydobywa z mroku wymodelowany akt i biel materii, które jaśnieją na tle ciemności.

 

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.

 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo daje gwarancję sprężystości i trwałości.

""  ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używany przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m2

 ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 ""

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

""

000269

Opis

Wymiary oryginału:
154 × 110 cm
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra