Chłopiec zapalający świeczkę - El Greco

Chłopiec zapalający świeczkę - El Greco

Reprodukcja obrazu:

"Chłopiec zapalający świeczkę"

Autor: El Greco

Opis oryginału:
obraz namalowany między 1570 a 1572 rokiem
wymiary oryginału: 60,5 x 50,5 cm
medium oryginału: olej na płótnie

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000286
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Chłopiec zapalający świeczkę" - El Greco

 

Chłopiec zapalający świeczkę – obraz hiszpańskiego malarza pochodzenia greckiego Dominikosa Theotokopulosa, znanego jako El Greco.
Na początku lat siedemdziesiątych El Greco, podczas pobytu w Rzymie, zaczął tworzyć portrety. Być może w ten sposób pragnął zyskać sławę w wiecznym mieście. Pierwszym tematem jakiego się podjął był popularny temat chłopca przy świecy zwany El soplón. Motyw ten był często poruszany przez malarzy szkoły weneckiej a ukazywany był jako drugorzędny epizod. Wykorzystywali go w swoich dziełach m.in. Tycjan, Correggio czy Jacopo Bassano. El Greco korzystał z tych, ale jako pierwszy wydzielił ten motyw jako temat obrazu rodzajowego. Według teorii Jana Białostockiego inspiracją do tego dla malarza, mógł być opis Pliniusza w Historii naturalnej (XXXIV,79) gdzie opisał rzeźbę Lyciusa: „Chłopca rozdmuchującego gasnący obiad"

Opis obrazu

El Greco kilkakrotnie opracowywał motyw el soplón i stworzył kilka ich kopii. Do dnia dzisiejszego zachowały się przynajmniej trzy wersje. Pierwszą wersją był obraz z Museo di Capodimonte z Neapolu. Powstał na zamówienie kardynała Alessandra Farnese'a. Przez wiele lat znajdował się w kolekcji rodziny Farnese. Artysta w bardzo oryginalny sposób podszedł do tematu. Przedstawił postać w dużym przybliżeniu do widza wykorzystując do tego szczególne oświetlenie oraz zastosował niski punkt obserwacyjny zwany we włoskiej sztuce sotto in sú.

 

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.


 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo co daje gwarancję sprężystości i trwałości.

  

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m²

 

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

000286

Opis

Wymiary oryginału:
60,5 x 50,5 cm
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra