Flora - Tycjan

Flora - Tycjan

Reprodukcja obrazu:

"Flora"

Autor: Tycjan

Opis oryginału:
obraz namalowany około 1515 roku
wymiary oryginału: 79 cm x 63 cm
medium oryginału: olej na płótnie

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000465
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Flora" - Tycjan

Flora – portret namalowany przez renesansowego włoskiego malarza Tycjana.


Portret Flora powstał w tym samym czasie, co inne płótno znane jako Salome (1512-1515). Oba należą do pierwszych portretów półnagiej kobiety i oba reprezentują charakterystyczny styl portretowania oraz typ złotowłosej blondynki zwany później jaka tycjanowska piękność. W obu głównym zamiarem artysty było przedstawienie kształtów i charakteru odosobnionej postaci za pomocą odtworzenia jej kształtów fizycznych i nastroju psychicznego. W ten sposób Tycjan starał się zerwać z wpływami malarstwa Giorgione'a tworząc własny typ kobiecej urody. Modelką dla obu przedstawionych postaci była ta sama kobieta.
Tycjan przedstawił młodą kobietę, później nazwaną Florą (tytuł obrazu nie pochodzi od malarza) o obfitych kształtach, w białej delikatnej koszuli dodającej jej powabu. Z lewej strony szata powoli ześlizguje się z ramienia dziewczyny. Bieli i jasnej karnacji kontrastuje udrapowana chusta oraz liście trzymane w prawej ręce. Opisując obraz niemiecki historyk sztuki Theodor Hetzer pisał:
"Czystym akordem odbijają od oliwkowego tła- brunatna czerwień włosów, rozpuszczająca się w złotawość, biel koszuli, na której grają niebiesko-szare refleksy oraz poziomkowa czerwień wierzchniej szaty".

źr. wikipedia

 

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.


 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo co daje gwarancję sprężystości i trwałości.

  

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m²

 

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

000465

Opis

Wymiary oryginału:
79 x 63 cm
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra