Studium głowy (apostoł Jakub Młodszy) - El Greco

Studium głowy (apostoł Jakub Młodszy) - El Greco

Reprodukcja obrazu:

Studium głowy (apostoł Jakub Młodszy)

Autor: El Greco

Opis oryginału:
obraz namalowany w 1600 roku
wymiary oryginału: 49,5 x 42,5 cm.
medium oryginału: olej na płótnie

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000475
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Studium głowy" (apostoł Jakub Młodszy) - El Greco

Studium głowy – obraz hiszpańskiego malarza pochodzenia greckiego Dominikosa Theotokopulosa, znanego jako El Greco.
Obok obrazów głównie o tematyce religijnej ważnym elementem twórczości El Greca były portrety. Bardzo często stanowiły one uzupełnienie do kompozycji religijnych jak w Pogrzebie hrabiego Orgaza lub były portretami świętych. Studium głowy przedstawia prawdopodobnie wizerunek apostoła Jakuba Młodszego i należało do serii obrazów przedstawiających głowy apostołów. Kształt nosa postaci podobny jest do późniejszego portretu pt. Apostoł Andrzej wykonanego w 1610 roku. Wszystkie portrety malarza charakteryzuje element dramatu i we wszystkich można dostrzec wyraźne cechy charakteru modela. El Greco prawie zawsze malował postacie bez dodatkowych atrybutów, bez tła, blisko obserwatora. Historycy sztuki wysuwają przypuszczenie, iż portret może stanowić fragment jakiejś większej kompozycji. Istnieją również hipotezy mówiące że mężczyzna z okoloną rzadka brodą, z pociągłą ascetyczną twarzą jest autoportretem artysty. 

źr. wikipedia


OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.


 

oprawa : blejtrama około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo daje gwarancję sprężystoći i trwałości.

  

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m²

 

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

000475

Opis

Wymiary oryginału:
49,5 x 42,5 cm.
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360/ m²
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra