Chrystus w Ogrójcu - El Greco

Reprodukcja obrazu: Chrystus w Ogrójcu - El Greco

Reprodukcja obrazu:

"Chrystus w Ogrójcu"

Autor: El Greco

Opis oryginału:
obraz namalowany około 1590 roku
wymiary oryginału: 103 × 132 cm
medium oryginału: olej na płótnie

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000200
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Chrystus w Ogrójcu" - El Greco


Chrystus w Ogrójcu – jeden z kilku obrazów El Greca poruszający temat modlitwy Jezusa w Ogrójcu.

Temat obrazu został zaczerpnięty z Nowego Testamentu, z Ewangelii Łukasza. Motyw modlitwy Jezusa w Ogrójcu przed pojmaniem opisują wszystkie ewangelie ale jedynie ewangelia Łukasza wspomina o ukazaniu się Jezusowi anioła:

"Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. Rzekł do nich: «Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». (Łk 22,43-46)"

El Greco kilkakrotnie podejmował się tego tematu. Wszystkie jego prace niewiele różniły się od siebie. Jedynie wersje z National Gallery w Londynie i z Toledo mają inny układ kompozycyjny - śpiący apostołowie przedstawieni zostali nie u dołu sceny ale niejako w oddzielonej wyśnionej chmurce, jako element nieistotny dla epizodu spotkania Jezusa z aniołem.
Na pozostałych znanych czterech wersjach - z Budapesztu, Andújar, Buenos Aires i Cuenca - apostołowie zgodnie z tradycją śpią, gdy Chrystus modli się do Boga. El Greco musiał posłużyć się woskowymi modelami, ponieważ widoczne płaty tkanin układają się zbyt sztywno i sztucznie. Piotr widoczny z prawej strony ma rysy twarzy i brodę, podobną do tej jaką można zobaczyć u postaci z wcześniejszych dzieł malarza m.in. występującej we Łzach św. Piotra czy w Laokoonie.
Po środku obrazu, na skale, klęczy Chrystus skąpany w mocnym świetle, niczym reflektora. Po jego prawej stronie ukazuje się anioł z kielichem w dłoni, symbolizującym przyszłą ofiarę. Użyte barwy przez El Greca, harmonizują ze sobą i tworzą trwały element kompozycyjny dzieląc obraz na dwie części. U dołu barwy pomarańczowobrazowe i oliwkowe szat apostołów łączą się z ciemnymi barwami chmur. Amarantowy płaszcz Chrystusa błyszczy refleksjami światła bijącego z białej szaty anioła. Po prawej stronie w głębi, w świetle pochodni, widać nadchodzących żołnierzy.
Obraz znajdujący się w Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie, zanim trafił do stolicy, znajdował się w kolekcji Lipota M. Herzoga i węgierskiego mecenasa sztuki Marcellego Nemesa.

 

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.

 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo daje gwarancję sprężystości i trwałości.

""  ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używany przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m2

 ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 ""

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

""

000200

Opis

Wymiary oryginału:
103 × 132 cm
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Technologia druku reprodukcji:
Tw. solvent
Nowy produkt
Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra