Dawid z głową Goliata - Caravaggio

Dawid z głową Goliata - Caravaggio

Reprodukcja obrazu:

"Dawid z głową Goliata"

Autor: Caravaggio

Opis oryginału:
obraz namalowany ok. 1607 roku
wymiary oryginału: 90,5 × 116,5 cm
medium oryginału: olej na topoli

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000266
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Dawid z głową Goliata" - Caravaggio

Dawid z głową Goliata – obraz olejny na płótnie o wymiarach 90,5 x 116,5 cm namalowany przez Caravaggia w 1607 roku. Obecnie znajduje się w zbiorach wiedeńskiego Kunsthistorisches Museum.

Zdaniem Petera Robba obraz nabył hrabia Villamediana w Neapolu między 1611 a 1617 r.; podstawę do takich przypuszczeń daje informacja przytaczana przez Giovanniego Bellori, zgodnie z którą hrabia Villamediana wrócił do Hiszpanii z Davidem pędzla Caravaggia.

Dawid wychodzi z ciemności trzymając przed sobą odciętą głowę Goliata; Dawid symbolizuje w takim ujęciu raczej zwycięstwo nad śmiercią i cierpieniem, niż dosłownie rozumiane pokonanie olbrzyma.

Przedstawienie jest bardzo podobne do innego obrazu o tym samym temacie znajdującego się z zbiorach Galerii Borghese w Rzymie.

W przypadku obu obrazów twarz Dawida jest zapewne portretem asystenta i zarazem prawdopodobnie młodzieńczego kochanka malarza Francesco Boneri, który pozował już swojemu mistrzowi do obrazu Amor zwycięski (Amor vincit omnia), nawet jeśli nie jest znana współczesnej nauce żadna wzmianka na temat współpracy obu po wyjeździe Caravaggia z Rzymu w 1606 roku.

 


OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.

 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo daje gwarancję sprężystości i trwałości.

""  ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używany przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m2

 ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 ""

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

""

000266

Opis

Wymiary oryginału:
90,5 × 116,5 cm
Medium oryginału:
olej na topoli
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra