Biały dom w nocy - Vincent Van Gogh

Reprodukcja obrazu:

"Biały dom w nocy"

Autor: Vincent van Gogh

Opis oryginału:
obraz namalowany w 1890 roku
wymiary oryginału: 59 x 72,5 cm
medium oryginału: olej na płótnie

  • O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia. O bezpieczeństwo klienta dbamy na każdym etapie zamówienia.
  • Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji. Produkt wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania płatności lub zakończenia procesu produkcji.
  • Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni . Konsument ma prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni .
  • Infolinia: + 48 533 16 66 47  (8:00 - 17:00) Infolinia: + 48 533 16 66 47 (8:00 - 17:00)
Kod: 000832
65,90 zł
Brutto
Rozmiar dłuższego boku (proporcje krótszego wg oryginału)
Wzór ramy (foto i opis poniżej)
Ilość

Reprodukcja obrazu "Biały dom w nocy" - Vincent Van Gogh

 W maju 1890 van Gogh przyjechał do Auvers i namalował szereg obrazów przedstawiających domy.
Pierwszy opis obrazu pochodzi od niego samego. W liście do brata Theo z 17 czerwca 1890 wspomniał o dwóch obrazach, które malował; drugim z nich był Biały dom w nocy:
Drugi szkic to biały dom w zieleni z gwiazdą na niebie i pomarańczowym światłem w oknie, czarno-zielone listowie i ciemnoróżowy odcień.
Namalowany w czerwcu 1890 obraz odznacza się dużym ładunkiem ekspresji, nie tyle w ujęciu tematu, ile w strukturze kompozycji i sposobie malowania. W obrazie przeważa nastrój chłodu. Dom, narysowany mocnymi poziomymi i pionowymi liniami, sprawia wrażenie więzienia. Artysta wiele uwagi poświęcił oknom, "oczom" domu. Z okna po prawej stronie emanuje alarmujące, czerwone światło. Namalowana nad domem gwiazda to znak przeznaczenia w chwilach największej udręki. Obraz wyraża stan wielkiego napięcia psychicznego, w jakim van Gogh wtedy się znajdował.
W latach 20. XX w. obraz znalazł się w kolekcji niemieckiego przemysłowca Otto Krebsa (1873–1941). Uważany za zaginiony po II wojnie światowej pojawił się w 1995 w muzeum Ermitażu na wystawie ukazującej dzieła sztuki zagrabione przez Związek Radziecki pod koniec II wojny światowej. Kolekcja obejmowała 74 obrazy, w tym dzieła sztuki pędzla Degasa, Van Gogha (4 obrazy), Gauguina (2), Moneta (6), Cézanne'a (7), Picassa i Toulouse-Lautreca, należące przed wojną do niemieckich kolekcji prywatnych, głównie Otto Krebsa.

Z listu van Gogha do brata wiadomo było, że obraz powstał niedługo przed 17 czerwca 1890. Dzięki archiwalnym zapisom stanu pogody astronomowie Don Olson i Russell Doescher z Texas State University-San Marcos stwierdzili, że we wchodzącym w grę okresie jedynie 15 i 16 czerwca niebo było bezchmurne. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej w Auvers ustalili, że obraz pokazuje fragment zachodniego nieba. Na podstawie tych danych doszli do przekonania, że przedstawionym na obrazie jasno świecącym ciałem niebieskim jest Wenus. Położenie planety na obrazie wskazuje, że namalowany został 16 czerwca ok. godz. 20:00. Rezultaty swoich badań opublikowali w kwietniu 2001 w miesięczniku Sky & Telescope. Wcześniej zajmowali się innymi obrazami van Gogha z motywem nocnego nieba, w tym według nich przedstawiającymi Wenus: Gwiaździsta noc i Droga z cyprysem i gwiazdą.

źr. wikipedia

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.

 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo daje gwarancję sprężystości i trwałości.

""  ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używany przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m2

 ""

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtramie (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 ""

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

""

000832

Opis

Wymiary oryginału:
59 x 72,5 cm
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Nowy produkt

Zobacz także

Produkty z tej samej kategorii ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

Rejestracja nowego konra